KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15275087
nr 1527 5087
Carl Månsson
(1892-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, gårdsmiljö. Olja på duk, 47x68 cm, yttermått inklusive ram: 60x81
Carl Månsson, svensk målare född i Lund 1892, död 1976.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 13 mars 2023
kl 19:47:49
8/3 18:02:22
300 kr
13/3 18:49:13